FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Nie, zabieg zaszycia alkoholowego jest bezbolesny. Wykonywany znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie to jest podobne do tego, którego używają dentyści, stąd jest bardzo skuteczne. Pacjent po implantacji może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Niestety lek nie jest refundowany. Zabieg zaszycia alkoholowego jest możliwy do wykonania tylko w prywatnych specjalistycznych placówkach.

Nie, tabletki nie będą widoczne. Miejsce nacięcia, jakie wykonuje lekarz jest niewielkie. Blizna również nie jest widoczna. Jeżeli pacjent czuje taką potrzebę podczas całego procesu gojenia może wesprzeć się stosowaniem maści na blizny.

Wszywka alkoholowa Esperal nie wpływa w żaden sposób na zaburzenia koncentracji. Pacjent po zaszyciu może wrócić do domu samochodem. Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

Najważniejszym przeciwwskazaniem do zaszycia jest nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zabiegu. Wymagana jest min. 24 godzinna trzeźwość. Oprócz tego do zabiegu nie zostaną zakwalifikowani pacjenci z nadwrażliwością na aktywne składniki leku: przede wszystkim na Disulfiram WZF. Z zaszycia wykluczają też niektóre schorzenia sercowo-naczyniowe oraz zaburzenia psychiczne i próby samobójcze w przeszłości.

Oryginalny lek: Disulfiram WZF działa przez okres od około 8 nawet do 12 miesięcy. Czas działania wszywki uwarunkowany jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Blizna ma ok. 1 cm długości i nie jest widoczna.

Nie ma takiej konieczności. Zaszycie alkoholowe nie wymaga większych przygotowań. Pacjent nie musi wykonywać dodatkowych badań, ani posiadać skierowania na zabieg. Najważniejszym warunkiem jest utrzymanie całkowitej trzeźwości na minimum 24 godziny przed wykonaniem zaszycia.

Tak, leczenie awersyjne jest bardzo skuteczne. Za pomocą wszywki pacjent jest w stanie utrzymać całkowitą abstynencję i dzięki temu podjąć dalsze kroki terapeutyczne, oparte na psychoterapii. Warto wiedzieć, że wszywka alkoholowa powinna zawsze być połączona z innymi formami terapii.

Tak, w naszym specjalistycznym gabinecie po zabiegu zawsze wydawane jest zaświadczenie.

Po zabiegu zaszycia pacjent musi bezwzględnie przestrzegać całkowitej abstynencji. Jeżeli napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu spowoduje to natychmiastowe pojawienie się objawów niepożądanych, czyli: nudności, wymiotów, będzie odczuwał silne bóle głowy i drżenie mięśni. Wszywka może spotęgować też schorzenia na które cierpi pacjent.